parspalad

میدان سرخ مسکو روسیه

بدون شک یکی از جاذبه های اصلی گردشگری در تور روسیه میدان سرخ مسکو (Red Square) می باشد. این میدان یکی از مشهورترین میدان های روسیه می باشد یا حتی می توان گفت مشهورترین میدان روسیه است و گاهی کل روسیه را میدان سرخ می دانند.

در هنگام سفر به روسیه با بازدید از این میدان چندین آثار تاریخی و زیبای مسکو را خواهید دید، آثاری چون کلیسای جامع سن باسیل و کاخ کرملین که بناهای بسیار زیبایی هستند. میدان سرخ مسکو شاهرگ اصلی شهر مسکو است و خیابان های اصلی در این میدان به هم می پیوندند.

تور مسکو سن پترزبورگ شما را به بازدید یکی از بزرگترین و قدیمی ترین تمدن های بشر می برد و سفر به روسیه خاطراتی خوش و بی نظیر را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

در میدان سرخ روسیه علاوه بر این که یک بنای تاریخی است بنایی فرهنگی نیز می باشد. در این میدان خوانندگان زیادی همچون شکیرا، راجز واترز و تتو کنسرت برگزار می کنند. در این میدان در گذشته بازرگانان با یکیدیگر ملاقات می کرده اند و کالای خود را مبادله می کردند.

میدان سرخ مسکو - تور روسیه - تور مسکو سن پترزبورگ

طول این میدان 695 متر و عرضی 13 متری دارد. به این میدان، میدان سرخ می گویند زیرا در روسیه سرخ به معنی زیبا است. در شمال رودخانه مسکو واقع شده است. دیدن از میدان سرخ مهم ترین بازدید در تور روسیه می باشد زیرا این میدان بیشترین گردش گر را در روسیه دارد و خود مردم روسیه نیز خاطرات بسیاری با این میدان زیبا دارند.

با تور مسکو شما به دیدن این شگفتی ها خواهید رفت و در میدان سرخ هویت و اصالت روسیه را تماشا خواهید نمود.

اگر قصد خرید در کنار بازدید را دارید یک بازارچه به نام گام در کنار این میدان است و می توانید برای خرید به این بازار زیبا ولی گران بروید. این بازار بسیار زیباست و حتما شما را جذب می کند و جیب شما را خالی خواهد کرد.

نام های دیگر میدان سرخ

 • میدان تجارت

  به این دلیل که در کنار کاخ کرملین در این منطقه تجار به خرید و فروش مشغول بودند.

  • میدان آتش

  در گذشته ساختمان ها و اماکن چوبی زیادی در این میدان قرار داشت و گاهی اوقات شعله ور می شدند به همین دلیل به آن یدان آتش نیز می گفتند.

  • میدان ترینیتی

  در قرن  16 چون کلیسای ترینیتی در این مکان بود به آن میدان ترینیتی می گفتند. این کلیسا در سال 1571 در پی حجوم تاتارها آتش گرفت و کامل از بین رفت، پس اگر به میدان سرخ بروید این کلیسا را نخواهید دید.

  • میدان سرخ

  در قرن 17 این نام برای این میدان زیبا انتخاب شد و مراسم های مهم سلطنتی در این میدان برگزار می شد.

  صبح زود این میدان زیبایی دو چندان دارد ما به شما پیشنهاد می دهیم در تور روسیه و سفر به مسکو سحر خیز باشید و این موقعیت را از دست ندهید. جالب است بدانید اولین تئاتر عمومی در روسیه در این مکان برگزار شد. این میدان در طول تاریخ فراز و نشیب های زیادی را به خود دیده است، جنگ ها، آتش سوزی ها، جشن ها، شادی ها، فستیوال ها و بسیاری اتفاقات دیگر که با روح و جان مردم مسکو پیوند خورده است.

   

  امیدوارم این مطلب مورد توجه شما مخاطبین آژانس مسافرتی پارس پالاد واقع شده باشد . همچنین از شما دعوت میکنم تا از مقاله جامعی که در مورد نقطه صفر مسکو تهیه شدید بازدید فرمایید تا اطلاعات مفیدی در مورد این جاذبه مهم گردشگری کسب نمایید.

  http://parspalad.com

  حمید رمضانی ( آتریسا وب )