parspalad

تور روسیه - کاخ پترهوف

کاخ پترهوف ( Peterhof Palace ) در منطقه فدرال شهر توریستی و زیبای سن پترزبورگ قرار دارد. این کاخ شامل پارک ها و قصرهای متعددی می باشد و پتر کبیر دستور ساختن این مجموعه زیبا را صادر کرد و امروزه به یکی از جاذبه های اصلی گردشگری در تور مسکو سن پترزبورگ و تور روسیه تبدیل شده است. کاخ پترهوف در مساحتی 110 هکتاری ساخته شده است. کاخ پترهوف در یونسکو به عنوان یکی آثار باستانی به ثبت رسیده است و از سال 2007 تا به امروز جزء عجایب کشور روسیه به شمار می رود.

کاخ پترهوف - سن پترزبورگ

 

اکثریت گردشگران زیباترین و جالب ترین قسمت این کاخ را فواره های آن می دانند. دلیل اصلی محبوبیت این کاخ فواره ها و مجسمه های طلایی فوق العاده این کاخ زیبا می باشد. آبشارهای زیادی در این مجموعه کاخ نیز وجود دارد و در کنار پله های آبشار مجسمه های طلایی قرار دارند. همچنین تندیس های برنزی منحصر به فردی نیز در این کاخ وجود دارد که یکی از دیدنی ترین بخش های کاخ می باشد.

 

تور روسیه - کاخ پترهوف

 

پارک فواره های پترهورف که زیباترین بخش کاخ پترهوف هستند قطعا برای شما نیز جذاب و فوق العاده خواهند بود. این فواره ها در اندازه های مختلفی هستند از کوچک تا بزرگ. هر کدام از این فواره ها آب را به سمت خاصی پراکنده می کند. شاید بتوان فواره های پترهوف را یکی از اصلی ترین جاذبه های توریستی روسیه دانست که هر سال گردشگران زیادی را به سوی خود می کشد. آبی که از این فواره ها جاری می شود در نهایت به خلیج فنلاند می ریزد. در تور روسیه ویژه تابستان حتما به دیدن این فوار ها بروید و از لذت سفر را دو چندان کنید.

 

تور گردشگری روسیه - کاخ پترهوف

 

تعداد آب نما ها و آبشارهای کاخ پترهوف که در سمت شمال کاخ قرار دارند به 64 فواره می رسد که 200 مجسمه برنزی نیز در کنار این فواره ها و آبشارها قرار دارد. جالب است بدانید این فواره ها در گذشته بدون پمپ کار می کردند دلیلش نیز این است که این مکان 100 متر پایین تر از سطح دریاست ولی امروزه به پمپ مجهز شده اند. در تور روسیه دیدن این فوار ها و زیبایی ها را از دست ندهید. این کاخ، کاخ اصلی و خصوصی پتر کبیر بوده است. به این کاخ ورسای روسیه نیز گفته می شود. الیزابت دختر پتر کبیر به گسترش این کاخ پرداخت. علاوه بر فواره های زیبا آبشاری روبروی کاخ قرار دارد. آبشاری پله ای و بسیار زیبا که در کنار آن مجسمه های طلایی خود نمایی می کنند. در این کاخ زیبا علاوه بر آبشار و فواره، کلیسا، حمام خانواده تزار، آشپزخانه و بناهای زیاد دیگری نیز وجود دارد. تور مسکو سن پترزبورگ شما را به دیدن این همه زیبایی خواهد برد.

 

به دلیل وجود پارک فواره های جالب در این کاخ به این مکان زیبا پایتخت فواره ها نیز گفته می شود. تور روسیه ویژه تابستان بهترین زمان برای بازدید از این کاخ زیبا و فواره های بی نظیر آن است فرصت دیدن این مکان زیبا را از دست ندهید و فواره هایی را خواهید دید که نمونه آن در هیچ نقطه ای از جهان وجود ندارد.

http://parspalad.com

بنیامین امیری