parspalad

تور روسیه - پارک پيروزی در مسکو

پارک پیروزی در شهر مسکو واقع شده است . این پارک یادبودی از پیروزی روسیه در برابر آلمان است و در سال 1995، پنجاهمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم به بهره برداری رسید. اگر در تور روسیه  و تور مسکو سن پترزبورگ به مسکو رفتید به تپه پوکلونایا یا همان تپه عظیم بروید و در پارک پیروزی قدم بزنید. اگر به پارک پیروزی بروید در واقع بر روی یکی از بلدترین مناطق مسکو قدم گذاشته اید و می توانید از آن جا شهر مسکو را کاملا ببینید. در این پارک یک مجموعه ای ماشین های ضدگلوله مثل تانک وجود دارد که ربوط به سال 1945 و جنگ روسیه و آلمان هستند. با تور مسکو می توانید علاوه بر زیبایی هایی مسکو با تاریخ این کشور نیز آشنا شوید.

 

روسیه به دلیل سرمای شدید هوایی که دارد در جنگ ها توانسته است در زمستان پیروزی هایی زیادی را به دست بیاورد. ناپلئون و همچنین ارتش نازی ها در زمستان شکست سختی از روسیه خوردند و مجبور به عقب نشینی شدند. پارک پیروزی نماد پیروزی در این جنگ هاست. در پارک پیروزی 1418 آب نما وجود دارد که این عدد نشان دهنده تعداد روزهایی جنگ جهانی دوم برای روسیه است. مساحت این پارک 68 هکتار است و 100 نوع درخت متفاوت در این پارک وجود دارد.

 

victory park moscow

 

علاوه بر این آب نماها بسیاری از سازه های این پارک نمادی از جنگ هستند و به جنگ جهانی دوم اشاره می کنند. شما با تور مسکو سن پترزبورگ می توانید در تاریخ قدم بزنید. دو مجسمه در غرفه اصلی پارک قرار دارد یکی مجسمه نیکلای گرینشو و دیگری مجسمه لنیدرازوموسکی می باشد.  خیابان اصلی این پارک، خیابان قهرمانان نام دارد و یک مجسمه برنزی در آن جا قرار دارد که به قهرمانان اتحادیه جماهیر شوروی اشاره دارد.

امکانات زیادی در این پارک وجود دارد از جمله کافه های بسیار زیبا و آرامش بخش، تورهای دوچرخه سواری و بسیاری امکانات دیگر. موزه جنگ نیز در این پارک وجود دارد و تمامی اتفاقاتی که در جنگ جهانی دوم رخ داده را می توانید در این موزه ببینید. گالری نقاشی موزه جنگ نیز در این پارک قرار دارد. یکی از دیگر جاذبه های اصلی این پارک یادمان پیروزی است که ارتفاع 142 متر دارد. در تور مسکو از این یادبودها دیدن کنید.

 

 

پارک پیروزی در شهر مسکو

 

ورودی موزه جنگ رایگان است. این موزه در روزهای دوشنبه و در آخرین پنجشنبه سال تعطیل است. در این موزه کتاب هایی وجود دارد که اسامی 27 میلیون شهید جنگ به همراه تمامی مشخصات آن ها از جمله نام، تاریخ تولد، محل تولد و محل شهادتشان درج شده است. در این موزه سالنی به نام سالن اشک مادر هست که 27 میلیون اثر هنری کریستالی به نشانه 27 میلیون شهید در آن ساخته شده است. این موزه معماری بی نظیری دارد.

در پارک پیروزی برای هر مذهبی ساختمانی قرار داده اند، یک کلیسای ارتدکس، یک کنیسه و یک مسجد در ایم پارک وجود دارد. در این پارک جشن های زیادی مثل کریسمس، عید پاک و ... برگزار می شود. در تور روسیه برای رفتن به این مکان می توانید در ایستگاه مترو پارک پوبدی پیاده شوید.