parspalad

پارک ملی واشلووانی - تور گرجستان

یکی از معروف ترین جاذبه های دیدنی که گردشگران تور گرجستان حتما از آن دیدن می کنند پارک ملی واشلووانی ( Vashlovani National Park ) می باشد. این پارک در جنوب شرقی گرجستان و در مرز کشور آذربایجان واقع است. وسعت پارک ملی واشلووانی گرجستان در حدود 84.80 کیلومتر متر مربع است و به خاطر نوع پوشش گیاهی و خاک نیمه خشک بسیار شبیه به قاره آفریقا می باشد. به همین دلیل این پارک بسیار برای بازدیدکنندگان تور گردشگری گرجستان و حتی تور تفلیس جالب و جذاب می باشد.

پارک ملی واشلووانی - تور گرجستان

 

در سال 1935 پارک ملی واشلووانی گرجستان افتتاح شد. ارتفاع این پارک از سطح دریا 100 متر بوده و با آب و هوای بیابانی که دارد، گونه های بسیار نادر جانوری در منطقه قفقاز را در خود جای داده است. از جمله ی این جانوران می توان به پلنگ قفقاز، گرگ خاکستری، کفتار راه راه سیاه گوش، خرس قهوه ای، شغال طلایی و انواع پرندگان شکاری مثل عقاب و شاهین قفقاز اشاره کرد. از این رو علاقه مندان به طبیعت و حیوانات کمیاب می توانند با سفر با تور گرجستان این فرصت را از دست ندهند. ما به عنوان مجری مستقیم تور گرجستان در کنار شما خواهیم بود.

 

Vashlovani National Park - تور گرجستان

 

یکی از گونه های بسیار کمیاب که در بسیاری از افسانه ها و اشعار از آن یاد شده، پلنگ قفقاز یا پلنگ ایرانی ایرانی است. چنین تصور می شد که این گونه در گرجستان انقراض یافته است اما در زمستان سال 2003 رد پای یک پلنگ در پارک ملی واشلووانی کشف شد و پس از آن یک عکاس توانست چند عکس از او شکار کند. در واقع از شصت سال پیش تا کنون در اطراف شهر تفلیس و همچنین استان شیدا کارتلی در شمال غرب پایتخت، بارها پلنگ قفقاز یا پلنگ ایرانی دیده شده است. همچنین گونه کمیاب کرکس سیاه اوراسیایی نیز در پارک ملی اشلووانی دیده می شود که بزرگ ترین پرنده شکاری در جهان است. خوشبختانه دولت گرجستان اقدامات خوب و به جایی را برای حفظ و حراست از این پارک ملی انجام داده است.

بخش اداری و مرکز بازدیدکنندگان پارک ملی اشلووانی گرجستان در Dedoplistskaro واقع شده است. یک سالن برای برگزاری نمایشگاه در ساختمان اداری طراحی شده است که در آن بازدیدکنندگان می توانند با مشخصات مناطق حفاظت شده، تعرفه های موجود، قوانین ایمنی و مسیر سفر مورد نظر خود آشنا شوند. مناطق حفاظت شده پارک ملی اشلووانی با ایجاد یک شبکه برای توریست های تور گردشگری گرجستان امکان پیاده روی برای یک یا چند روز را فراهم کرده است. مسیرها مشخص و به خوبی مرتب شده اند. خانه های ییلاقی و کمپینگ در امتداد مسیرها واقع شده اند. مکان های مخصوصی نیز برای روشن کردن آتش اختصاص داده می شوند.

 

Vashlovani National Park - تور کشور گرجستان

 

مدیریت پارک ملی اشلووانی تورهای پیاده روی، زمین شناسی، عکاسی، فرهنگی و آموزشی را برای بازدیدکنندگان تورهای مختلف مثل تور تفلیس ارائه می دهد. معمولا مجری مستقیم تور گرجستان فصل بهار به خاطر تماشای پرندگان و فصل پاییز را به خاطر دمای مطبوع هوا و رنگ های زیبا برای بازدید از پارک ملی اشلووانی پیشنهاد می کند. اگرچه دمای هوا در طول زمستان هم نهایتا به بیست درجه بالای صفر می رسد و بارش برف در این منطقه بسیار بعید است.

 

 

 

تهیه شده در دپارتمان تور خارجی شرکت پارس پالاد.

http://parspalad.com

بنیامین امیری