parspalad

موزه هرمیتاژ سن پترزبورگ روسیه

موزه هرمیتاژدر سن پترزبورگ روسیه قرار دارد. این موزه موزه ای بسیار غنی و بزرگ از آثار مختلفی همچون آثار سلطنتی بسیار زیبا می باشد. تعداد آثار موجود در این موزه به 3 میلیون می رسد که در نوع خود بی نظیر است. موزه هرمیتاژ یکی از قدیمی ترین و در عین حال بزرگ ترین موزه ها در کل دنیا می باشد. در تور روسیه و تور مسکو سن پترزبوگ حتما به شهر زیبای سن پترزبورگ سفر کنید و این موزه زیبا را ببینید.

موزه هرمیتاژ یا موزه ارمیتاژ در شهرهایی مانند لاس وگاس و آمستردان ودر پایتخت انگلستان نیز شعبه دارد. در این موزه آثار هنرمندان مشهوری چون داوینچی، ون گوگ، میکل آنژ، پیکاسو و بسیاری دیگر از هنرمندان مشهور را خواهید دید. پارس پالاد به عنوان مجری مستقیم تور روسیه شما را به دیدن این موزه زیبا خواهد برد.

موزه هرمیتاژ 4 بنا دارد. بنای اصلی آن که در ایام دور محل زندگی تزارهای روسیه بوده است کاخ زمستانی نام دارد. بزرگترین مجموعه طلای باستانی که به آسیای غربی و اروپای شهری متعلق است در این موزه پهناور قرار دارد. سن پترزبورگ دیدنی های زیادی دارد که در تور مسکو سن پترزبورگ می توانید از آن ها دیدن کنید.

ساخت این موزه به سال 1754 بر میگردد. ملکه الیزابت پترونا در این سال دستور داد تا کاخ زمستانی بسازند و معماری این بنا توسط بارتلومئو فرانچسکا راسترلی انجام شد. بعد از 8 سال این کاخ زمستانی به اتمام رسید.

تور روسیه | تور مسکو سن پترزبورگ | هرمیتاژ

بعد از او کاترین ساختمان های مختلفی به این مجموعه اضافه کرد، همچنین یک تئاتر نیز به این مجموعه اضافه کرد. ساختمان تئاتر هرمیتاژ توسط معمار کوآرنگی ساخته شد. تعداد مجموعه ساختمان های موزه هرمیتاژ پنج ساختمان است که در طی سال های مختلف و به دست معماران گوناگونی ساخته شد. کاترین از سراسر اروپا مجموعه های هنری زیبا را خریداری و جمع آوری می کرد. بیش از 200 نقاشی را خرید و هم چنین افرادی را مامور کرده بود که در کشورهایی چون آلمان، فرانسه و انگلیس آثار هنری را بخرند و به روسیه منتقل کنند. در تور روسیه با ورود به این موزه تمامی این آثار زیبا را خواهید دید.

در ابتدای تشکیل این موزه در زمان کاترین افراد بسیار کمی حق ورود به این موزه و بازدید از آثار زیبای آن را داشتند. موزه هرمیتاژ در سال 1837 آتش گرفت و بسار تخریب شد و چندین سال برای مرمت آن وقت صرف شد. در سال های جنگ جهانی اول به عنوان بیمارستان نظامی مورد استفاده قرار می گرفت. بعد از انقلاب روسیه ملین تمامی آثار موجود در موزه هرمیتاژ را ملی اعلام کرد. در جنگ جهانی دوم و طی حمله نازی ها به روسیه تمامی آثار هنری این موزه را به سیبری منتقل کردند و در جای امنی پنهان کردند و پس از جنگ دوباره به موزه برگرداندند.

شهر زیبای سن پترزبورگ و این موزه هر ساله گردشگران زیادی را از سرتاسر دنیا پذیرا می باشد. شاید نظیر این موزه را در تور تفلیس دیده باشید ولی معماری این موزه و مساحت آن بسیار متفاوت است. پارس پالاد مجری مستقیم تور روسیه بازدید از روسیه و سن پترزبورگ و دیدن این موزه زیبا را به شما پیشنهاد می دهد.

حمید رمضانی ( آتریسا وب )