parspalad

مقبره سرباز گمنام - تور روسیه

مقبره سرباز گمنام ( Tomb of the Unknown Soldier ) در مسکو در نزدیک کرملین واقع شده است. این بنا برای احترام و یادبود سربازانی است که در جنگ جهانی دوم در راه وطن خویش جانشان را فدا کرده اند. یکی از جاذبه های دیدنی در تور روسیه ، مقبره سرباز گمنام است. در بسیاری از کشورها برای سربازان گمنان خود چنین مقبره هایی می سازند از جمله در روسیه، آمریکا و یونان چنین یادبودهایی وجود دارد. در بسیاری از دانشگاه های بزرگ دنیا چنین مقبره هایی وجود دارد.

مقبره سرباز گمنام - تور روسیه
 

شکل ظاهری این مقبره بسیار غم بار است یک مجسمه است با یک آتشدان که در باغ الکساندر واقع شده است. یک پرچم سنگی و یک ستاره با 5 پر که همیشه شعله آن روشن است. به شعله این مقبره شعله ابدی می گویند، یک کلاه نظامی نیز در کنار آن قرار دارد. اگر با تور روسیه و تور روسیه مسکو سن پترزبورگ به دیدن کاخ کرملین رفتید این مقبره را فراموش نکنید و از آن دیدن نمایید.

سفر به روسیه قطعا سفر بی نظیری برای شما خواهد بود. همیشه دو سرباز با اسلحه از آن محافظت می کنند که هر روز راس ساعت خاصی گارد عوض می شود و جلوه خاصی به این مقبره بخشیده است. در زمان تعویض سربازان افراد زیادی برای دیدن این صحنه به این مقبره می روند تا این صحنه را تماشا کنند. مردم روسیه این مکان را مکانی مقدس می دانند و برای تشکر از این سربازان به این مکان می آیند و فرزندان خود را به این مکان می آورند تا فرزندان خود را با روح این افراد و شخصیت بزرگ آن ها آشنا کنند.

 

مقبره سرباز گمنام - تور مسکو سن پترزبورگ
 

در سال 1941 در طی جنگ سربازان زیادی کشته شدند و به صورت دسته جمعی در محلی به نام زلنوگراد به خاک سپرده شدند. در سال 1966 بقایای سربازان گمنام که به صورت خاکستر بودند به کرملین منتقل شدند و در کنار دیوار این کاخ به خاک سپرده شدند و مقبره ای برای آن ها ایجاد شد و بعدا در سال 1967 به عموم مردم اجازه بازدید از این مقبره داده شد.

هر سال در تاریخ 23 فوریه در کشور بزرگ روسیه روزی به نام روز مدافعان وطن وجود دارد و رئیس جمهور و افراد بالا مقام به مقبره سرباز گمنام می روند و تاج گلی را به این مقبره نثار می کنند و در این مراسم تمامی بزرگان کشور حضور دارند. حتی مقامات دولتی کشورهای دیگر نیز برای ادای احترام به این مقبره می روند.

 

Tomb of the Unknown Soldier - Russia Tour
 

در سفر به روسیه مکان های بسیار باشکوهی وجود دارد که می توانید از آن ها دیدن کنید و مقبره سرباز گمنام یکی از مکان هایی است که حس خاصی به شما می دهد، شاید از جنگ جهانی دومی آسیبی ندیده باشید و خاطره ای نشنیده باشید ولی این مکان شما را به گذشته خواهد برد به نبرد آلمان و روسیه در جنگ جهانی دوم.

تور روسیه مسکو سن پترزبورگ توری بی نظیر است و با این تور بخشی از شگفتی های دنیا را خواهید دید و به کشور روسیه، کشوری کهن و بسیار بزرگ سفری خاطره انگیز را خواهید داشت.

 

امیری