parspalad

امضا سند همکاری های اجرایی گردشگری ایران و تونس

تهران- ایرنا- در مراسمی که در محل وزارت گردشگری تونس در پایتخت این کشور برگزار شد، سند همکاری های اجرایی گردشگری ایران و تونس به امضاء رسید.

22 آذر 1394

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، سلمی اللومی الرقیق وزیر گردشگری و صنایع دستی تونس در این مراسم که با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشورمان، روسای تشکل های بخش خصوصی گردشگری ایران و تونس و جمعی از خبرنگاران تونسی برگزار شد، اظهار داشت: هر دو کشور از تنوع بالایی برخوردارند و این سند همکاری ها نقطه شروعی برای همکاری های گسترده تر میان دو کشور به شمار می رود.

وی افزود: در این سند بر همکاری در زمینه برگزاری دوره های آموزشی گردشگری، تبلیغات و بازاریابی گردشگری، سرمایه گذاری مشترک در این حوزه تاکید شده است.

او ادامه داد: تونس مقصد خوبی برای گردشگران ایرانی است، هم موقعیت تاریخی و تمدنی تونس و هم مشترکات دینی و فرهنگی میان دو کشور وجود دارد با این حال تبادلات گردشگری دو کشور در سطح پایینی است و امید است از طریق امضا این برنامه اجرایی، همکاری های گردشگری میان دو کشور گسترش یابد.

وی نشست های بخش خصوصی دو کشور در روزهای اخیر و مشارکت در برگزاری نمایشگاه ها و کنفرانس های مشترک را برای افزایش همکاری های دو کشور موثر خواند.

وزیر گردشگری و صنایع دستی تونس همچنین برقراری پروازهای مستقیم میان دو کشور را بسیار مهم دانست و گفت: این موضوع در حال پیگیری است.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار تونسی در مورد نحوه همکاری دو کشور در زمینه فرش بافی نیز اظهار داشت: برند فرش ایران در دنیا معتبر است و حرف اول دنیا را می زند و دو میلیون نفر در ایران در این صنعت مشغول کار هستند و ما آمادگی داریم در زمینه برگزاری دوره های آموزشی و نمایشگاه های فرش با ایران همکاری کنیم.

رئیس جامعه دفاتر مسافرتی تونس نیز در این نشست گفت: ما به عنوان بخش خصوصی گردشگری تونس از اقدامات وزارت گردشگری تونس برای گسترش روابط با ایران حمایت می کنیم و تمام تلاش خود را برای اجرایی کردن تصمیمات اتخاذ شده انجام خواهیم داد.

«حمزه زاده» رئیس جامعه هتلداران ایران نیز در این مراسم تصریح کرد: در ایران 1120 هتل وجود دارد و سرمایه گذاری فراوانی نیز با حمایت دولت در ایران در حوزه هتل سازی در حال انجام است.

وی آمادگی خود را برای فراهم کردن زمینه های لازم برای سرمایه گذاری صاحبان سرمایه تونسی برای فعالیت در بخش گردشگری ایران اعلام کرد.

او پیشنهاد داد که نمایشگاه مشترک تجهیزات هتلداری ایران و تونس در دو کشور برگزار شود.

مدیر عامل آژانس «فلامینگو» نیز اظهار داشت: امیدواریم با اراده ای که به وجود آمده پروازهای برنامه ای میان دو کشور برقرار شود.

گفتنی است به همراه هیات بلند پایه دولتی ایران، هیاتی از فعالان بخش خصوصی گردشگری ایران و رئیس جامعه هتلداران ایران نیز به تونس سفر و مذاکرات فشرده و خوبی با همتایان تونسی خود برگزار کرده اند.

همکاری گردشگری ایران و تونس